Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o mně

11. 12. 2007

Jméno

Grizzly - Yorkšírský teriér bez PP

Narození

4. 3. 2007 v Brně

Bydliště

Ostrava

Hmotnost

2,30 - 2,40 kg

Stravování

Nejdříve mě panička krmila Eukanubou Puppy. Postupně mě začala krmit ProPlanem lososovým. Panečku, ten je ale dobrý.

Pamlsky a pochoutky

Co se týče pamlsků, tak se nechávám odměňovat plněnými kapsičkami Candies. Protože mě ale panička dost trénuje a učí různé veselé kousky, nepohrdnu jako pamlsek ani svoje žrádlo podávané z ruky. Já vlastně vím, že co je podávané z ruky paničky nebo pánečka je prostě pamlsek.

Povaha

Velice rychle jsem se naučil čistotě, stejně jako osobní hygieně. Panička mi s trpělivostí čistí každý den očička i zoubky, kontroluje ouška a já držím.

Podržím trpělivě i při česání a stříhání. U kadeřnice jsem byl zatím sice jen jednou, ale panička mě před zimou zastřihla tak dobře, že ani nebylo poznat, že mě stříhala pánečkovým holícím strojkem a musím přiznat, docela tupýma nůžkama.

Jinak jsem klidný, docela i plachý, ale rád se seznamuji s kamarády na dvoře a potom si s nima i hraju a běhám.

Doma štěkám jen, když si chci něco vynutit, což jsou hlavně pamlsky za cokoliv co předvedu. Štěknu i na povel "HLÍDEJ" ale to jen, když mám před kým. Jinak koukám na paničku, proč ji mám hlídat, když nevidím žádné ohrožení :-)

Jsem naučený vydržet i hodně dlouho sám doma, protože panička s pánečkem přece musí chodit do práce. Vždycky rychle spěchají za mnou domů, tak se to dá vydržet, že ani neotravuji sousedy nějakým štěkáním nebo vytím.

Pelíšek

No ani nevím, jak bych to popsal. Prostě spinkám zásadně u paničky a pánečka v posteli. Mám sice své dva pelíšky, jeden v předsíni před obývákem a jeden v ložnici u postele páníčků. Když už musím do pelíšku, tak tam uteču převážně, když něco vyvedu.

V pelíšku v ložnici se schovávám ráno, když mě panička chce vzít ven na venčení. Pelíšek má totiž stříšku a panička mě z něho horko těžko vytáhne. Hlavně teď v zimě se mi ráno do té zimy nechce.

Pelíšek v předsíni je mým útočištěm, když zůstávám doma sám. To mám totiž zakázáno vstupovat do ložnice a tím se samozřejmě nemůžu dostat do postele.

Hračky

Nejoblíbenější hračka je plyšový ježeček. Má trošinku přisprostlé jméno - Šukáček, ale ten jsem mu vykoledoval za to, co jsem mu jako malinký dělal :-) Určitě všichni chápete, co to bylo. Ale přísahám, už to nedělám.

Další je prasátko, které zatím nemá jméno. Je docela nové, ale strašně rychle jsem si ho oblíbil.

Následuje dráček Jarabáček, Pískačka, balónek, paniččiné zauzlíkované ponožky a potom všechno ostatní.

Prostě stačí zavolat "Grizzly, kde máš aportek?" a já vím, že přišla doba hraní a běžím si pro hračku, kterou mám zrovna náladu honit po bytě.

Co jinak vyvádím?

Jak jsem doma sám, tak si musím sám i vyhrát. Ono to není až tak úplně jednoduché, tak jsem si našel zábavu ve stylu vytahování špinavého prádla z našeho koše na prádlo v koupelně. Je to zábava na dlouhou dobu, protože dostat pánečkové tričko tou malou dírkou v koši na větrání je docela kumšt. Ponožky, kalhotky, slipy a pod. už mi jdou docela rychle, ale ty trička nebo dokonce svetr od paničky, ty my fakticky dávají zabrat. Mým páníčkům se to ale pořád nelíbí. Vždycky, jak přijdou domů, dostanu vynadané a utíkám, co mi ťapky stačí. No, já to ale příště stejně zkusím nanovo :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

šikovný pejsek

(Beetowen, 11. 12. 2007 16:00)

Tak to kloubouk dolů, nevěděl jsem, že jsi tak pisumilovný. Že jsem si u tebe těchto vloh nikdy nevšimnul. A musím pochválit i tvoje páníčky, že se o tebe dobře starají a že máš zázemí, které by ti mohlo závidět kde jaké jiné psí stvoření. Tak hodně zdaru do toho psaní. Ať tě to neomrzí! Budu tě sledovat!!!
/Beetowen